tábory - turistika - zábava -

Historie oddílu

Historie oddílu začíná v Klubu instruktorů a z něj se nakonec vyklubal oddíl

Historie Klubu instruktorů

- sdružuje mladé lidi, kteří chtějí smysluplně vyplnit nejen svůj čas, ale také čas svého okolí a především dětí. Tito mladí lidé se nechtějí vázat pod oficiální organizací, sdružují se jako neorganizovaná mládež. Chceme se scházet, získávat nové zkušenosti a organizovat či pomáhat při různých akcích vyplňujících volný čas. S touto myšlenkou nám pomáhá oddíl TOM Sluníčko, který nám při našich akcích dává právní záštitou a zajišťuje pojištění. Nově se budeme scházet v čerstvě získané oddílové klubovně. (Více si můžete přečíst zde)

S myšlenkou Klubu instruktorů přišel v lednu 2007 Jan Novotný. Reagoval na situaci, kdy v naší vesnici nic podobného neexistovalo a rozmáhal se zde vandalismus. Požádal proto obec o pomoc při své snaze dát místním mladým lidem možnost seberealizace jiným způsobem (no uznejte, že rozbíjení obecních odpadkových košů je nic moc). Náš klub je přípravou na práci s dětmi, klubová činnost bude vrcholit letním dětským táborem Chaloupky. Samozřejmě po tomto vrcholu nehodláme s naší činností skončit. Podporuje nás obec Šitbořice a místní firma Pramos. Také díky Honzovi navazujeme nové známosti (Klub instruktorů Mikulov, Oddíl TOM Kasiopea a sdružení Chameleon Brno, Ratolest Brno a Skauti z Křepic a Mikulova). Klub instruktorů není jen o lidech ze Šitbořic, pomáhají nám také "přespolní" (Hodonice u Znojma, Brno, Hustopeče nad Bečvou, Ivančice, Plzeň a Velké Němčice). Přestože jsou z takové dálky, pomáhají rozvíjet šitbořickou mládež. Další věcí, kterou nechci opomenout, jsou www stránky, které se pomalu, ale jistě rozvíjí. Za 3 měsíce máme téměř 3000 návštěvníků z celé ČR i ze zahraničí:-) - odkazy na naše stránky jsou i na www.pripojse.cz, na stránkách mikulovských instruktorů i na www.borovice.cz. A kdo za tím vším stojí ? No přece 22 lidiček a snad nás bude i víc :-). Pokud máte zájem, připojte se k nám.

                                                           autor Helča

Historie klubovny

 

Ahoj všichni,         

zdraví klubovna , herna a čajovna v jednom. V minulém týdnu, tj. od čtvrtka 27. do pátku 28. mě otevírali Instruktoři Šitbořice a oddíl TOM Sluníčko. Zažila jsem spoustu zajímavých chvilek hned ve čtvrtek - po příjezdu znojemských a brněnských delegátů a příchodu místní mládeže se do mě všichni pustili. Moje oči, teda okna, dostaly zabrat, protože v minulých týdnech mě malovali a tak mi způsobili zákal. No, ale ani šedý, a ani zelený to nebyl, byl to zákal zelenooranžový. A také mi provedli leštění čoček (skel). Skoro jsem se hrozila jaké nástroje to na mě berou (okena, papír, hadr) byly nesterilní, Fakt jsem se klepala, ale výsledek je super. Najednou jsem začala vidět, jak návštěvy  ze Znojma a Brna berou do rukou hrábě, rukavice, naši šitbořští instruktoři též, a jdou uklízet okolo fary i staré školy. A proč to dělali? Poslouchala jsem jejich rozhovor a slyšela jsem, že je to v rámci projektu, který vypsali. No a že když jsem tak zvědavá, tak se mám mrknout na web. Po náročném čtvrtečním odpoledni, kdy všichni měli už naklizeno a já byla spokojená s tím, že konečně vidím, dostali všichni rozchod.

Co dělali, to fakt nevím, jsem totiž pevně spjatá se starou školou a mým sousedem je sklářství.

Ale co vím je, že se všichni vrátili a pak dlouze diskutovali se svým vedoucím o budoucnosti dění v klubu in. A došlo na téma pátek - Honza (vedoucí) rozdal úkoly: „Ty budeš u lan a ty zase u čajů, ty budeš mít na starosti výtvarnou dílnu atd...“ Nastala půlnoc, šlo se spát, a ráno se brzy vstávalo, ale tak nějak smutně (pršelo). Tudíž samotné otevírání a vstup do mě samotné byl ohrožen. Nakonec někdo málo přišel, ale i tak měli na co koukat: fotky z projektu „Mládí v pohybu aneb ruku v ruce s přírodou“- podporu získali instruktoři z „připoj se“rovněž momentky z tábora a jiných akcí, a samozřejmě dokumentaci  z mého „makeupování“         (líčení). Mladí i ti starší měli možnost si zahrát spoustu deskových her či  ochutnat 14 druhů čaje. Po 13. hodině jsem se veřejnosti uzavřela a všichni svorně odešli poznávat místní folklór (tradiční hody). V 18:00 se všichni sbalili, odjeli domů a od té doby do mě nikdo nevkročil, ale už teď 9.10. se těším na oddíl TOM Sluníčko a na jejich členy. A 13.10. v sobotu mě navštíví ti, kteří chtějí ochutnat čaj a zahrát si nějakou tu hru . To bude žúžo, zapnu kamínka, aby bylo ve mně příjemně a zapálím vonnou tyčinku, jo - i svíčku, snad někdo přijde. Budu se na vás těšit.

 

 

 

                                                                                 Zdraví vás KLUBOVNA

Naši uživatelé -

jsou převážně děti, ale nebráníme se i dospělím a organizacím.

Vyhledávání

Kontakt

Hlavas Novotný Jan 775375134

Anketa

Sleduji stránky

ano (100)
76%

ne (31)
24%

Celkový počet hlasů: 131

Odkaz na partnerské stránky 

ZŠ Šitbořice  https://zssitborice.webnode.cz

Novotný Jan fotograf - www.novotnyjan.cz

KČT CHAMELEON  www.chameleonbrno.org

A-TOM ČR  www.a-tom.cz

Kateřina Loučková www.dizajnerka.cz

 

 

 

 

 

 

Sponzoři rok 2010 - 2011

2010

PRAMOS a.s.

RWE - NET4GAS

ČASOPIS TURISTA A PORTÁL "NACESTU"

CHAMELEON BRNO A ČRDM JMK

OBEC ŠITBOŘICE

2011

NET4GAST

RACIO - BŘECLAV

2012

Obec Šitbořice

NET4GAS

Produkty

První pomoc

První pomoc

Kdo má zájem o naše školení nechť se ozve hlavnímu vedoucímu na email. Není to drahé ale není to ani zadarmo. 
www. a-tom.cz www.pramos.cz www.kct.cz